Archiwum lipiec 2015


lip 26 2015 Kulturystyka jako sport
Komentarze: 0

Kulturystyka jest dyscypliną sportową, którą dzieli się na trzy kategorie. Jest to kulturystyka naturalna, w której osiąganie wyrzeźbionego ciała odbywa się z bezwzględnym zakazem stosowania jakichkolwiek sterydów, hormonów, diuretyków i innych substancji dopingujących. Kulturystyka klasyczna, w której dokonano podziału na wzrost oraz wagę zawodników biorących udział w rywalizacji oraz najbardziej nam znana kulturystyka ekstremalna. W tym wypadku liczy się osiągnięcie dosłownej potężnej masy ciała. Rzeźby i proporcji, tak jak w pozostałych kategoriach, jednakże liczą się ogromne rozmiary. W tej kategorii nie sprawdzą się ektomorficy, czy też osoby wysokie. U nich osiągnięcie tak kolosalnych rozmiarów, nawet z zastosowaniem rozmaitych wspomagaczy byłoby bardzo trudne, a nawet niemożliwe. To stąd dostępne są aż trzy kategorie, ponieważ każdy z kulturystów ma inny cel, choć generalnie wszyscy dążą do tego samego. Proporcji i rzeźby ciała, która będzie się, jak najlepiej prezentować podczas zawodów.
 

kulturystyka : :
lip 19 2015 Siłownia i kulturystyka
Komentarze: 0

Dyscyplin sportowych jest całe mnóstwo. Zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Choć od jakiegoś czasu panuje to tak zwane równouprawnienie, o które tak wiele się walczyło, to jednak nie da się nie zauważyć, że pewne dyscypliny są wybierane najczęściej przez określoną płeć. Nie inaczej jest w przypadku kulturystyki. Choć i w tej dyscyplinie sportowej nie brakuje startujących kobiet, które upodobały sobie właśnie ten kult ciała i sposób na jego prezentowanie, to jednak kulturystyka jest sportem, w którym częściej spotykamy mężczyzn. W zależności od tego, jakiej budowy jest dana osoba i jakie wykazuje predyspozycje, wybrać może rodzaj kulturystyki naturalnej, klasycznej bądź ekstremalnej. Odmienne są wymagania co do wyglądu, jak i inne spotykamy tutaj kategorie. Podobnie rzecz się ma w przypadku możliwości korzystania ze wszelkiego rodzaju wspomagaczy. W kulturystyce naturalnej są one niedozwolone, bowiem tutaj chodzi przede wszystkim o proporcje, ale i naturalny wygląd. Jest to więc ta dziedzina, w której odnaleźć się mogą drobno zbudowani ektomorficy.

kulturystyka : :
lip 12 2015 Jak tam leci
Komentarze: 0

Cześć wszystkim, witam Was bardzo serdecznie w ten wtorkowy poranek, a właściwie już prawie południe, cóż zależy od tego, kto o której wstaje. Ja wstaje wcześnie rano pykać cardio, żeby być w dobrej formie i zacząć dobrym treningiem każdy dzień, aktywnie i do przodu. Do czego również Was, moi drodzy czytelnicy zachęcam.
Dzisiaj kolejny wpis, trochę wcześniej niż zwykle, ale mam ochotę napisać Wam o tym, jak ważny jest trening nóg na siłowni, w tej dyscyplinie sportu, jaką jest kulturystyka. Po pierwsze i chyba dla niektórych najważniejsze, trenując górne partie ciała, a opuszczając trening nóg niestety w naszej sylwetce powstają dysproporcje i zwyczajnie wyglądamy nieproporcjonalnie. Z bardzo umięśnioną górą i chudymi nogami. Słabo! Dlatego warto trenować nogi. Poza tym trening nóg wpływa na zwiększenie wytwarzania się testosteronu w naszym organizmie, co na pewno przyczyni się do rozwoju naszej sylwetki. No i dodatkowo trenując nogi przez przysiady, właściwie aktywujemy całą naszą sylwetkę i wszystkie partie mięśniowe, dlatego taki trening jest bardzo dobry dla nas. Ja dzisiaj cisnę nogi ostro, dlatego Was również zachęcam do pamiętania o tych partiach i ich ostrym trenowaniu. Pozdrawiam!